top of page
untitled (28 of 58)_websize.jpg

הצוות

ravisrael.webp

רב ישראל פרנקל
ר"מ בישיבה

יליד ניו יורק.

בתיכון למד ב"ישיבת חפץ חיים" בבולטימור (Yeshivas Chofetz Chaim Talmudical Academy, Baltimore). בהמשך למד 6 שנים בישיבת "היכל התורה" בהר-נוף, ירושלים, אצל הרב צבי קושלבסקי שליט"א.

משם המשיך לכולל מאור ישעיה, בו למד במשך 15 שנים. 

כמו כן כתב (ערך) במשך כשנתיים עבור השולחן ערוך המבואר בהוצאת "עוז והדר", ושימש במשך שנה כמגיד שיעור בישיבת מיר.

הרב ישראל משמש כמדריך חתנים ומעביר בין היתר סדנאות לתיקון המידות.

ביתו של הרב פרנקל פתוח לתלמידים ותלמידות בבת עין.

הרב ישראל מאמין שחשוב שאנשים ישאלו שאלות ויחפשו תשובות, רוצה ליצור קשר חי ותוסס בין תלמידיו לבין התורה והקב"ה.

בשנת תשע"ח הרב הצטרף לסגל הישיבה בבת עין.

zviki.jpg

רב צבי יהודה אייזנשטוק
ר"מ בישיבה

נשוי לאמונה ואב לשניים. נולד בתש״ן בארה״ב וגדל מגיל צעיר בישוב אפרת שבגוש עציון. בשנות התיכון למד בישיבה התיכונית ״אורות יהודה״ באפרת ולאחר מכן התגייס לשירות קרבי בחטיבת גבעתי, יצא לקורס מפקדים ושימש כשנתיים מתוך השירות כמפקד טירונים של חיילי גבעתי

לאחר השירות הצבאי טייל במזרח ותוך כדי הטיול החל מהלך של חזרה בתשובה שנבעה גם בחלקו מבתי חב״ד ובעיקר כאשר נחשף לתורתו ולדמותו של ר׳ נחמן מברסלב.הכרתי את אחד מתלמידי ישיבת בת עין ששהה בהודו עם משפחתו בבית יהודי. מפגש זה הוא שהוביל אותו להגיע לישיבת בת עין בשנת תשע״ג

בישיבה למד במשך שבע שנים בהתחלה כבחור ישיבה ולאחר מכן כאברך, סדר יום מלא של לימוד גמרא בעיון, הלכה חסידות ועבודת ה׳. בשנה הנוכחית, תשפ״א, נכנס לצוות הרמי״ם של הישיבה כר״מ של החבורה המתחילה.

chaimlivne.webp

חיים ליבנה
מנכ"ל הישיבה

חיים לבנה קשור לישיבת בת עין שנים רבות כיושב ראש העמותה ובשנים האחרונות כמנכ"ל הישיבה

.יש לו תואר ראשון בכלכלה ותואר שני בחינוך

חיים יזם פתיחת המכינה קדם צבאית ביתיר והיה מנהלו בשנים הראשונות של היוסדו, היה מזכיר ישובים וגם מנכ"ל רשת החינוך "אורות עציון" שבגוש עציון

בעשרים וחמישה שנים האחרונות חיים סמנכ״ל של מחנה בני עקיבא ״מושבה״ שבפנסילבניה, ארצות הברית

.חיים ואשתו נאוה גרים בבית יתיר בדרום הר חברון ולהם 7 ילדים

ravkadosh.webp

רב ניר קדוש
ר"מ בישיבה

נולדתי בתשל"ו בירושלים למשפחה מסורתית

לקראת סוף התיכון התחלתי תהליך של התחזקות רוחנית והתקרבות ליהדות, לאחר תקופה קצרה במכון מאיר עברתי לעתניאל, שם למדתי 5 שנים בעיקר אצל ראש הישיבה שם הרב רא"ם הכהן, במהלך ההסדר שרתתי בשריון שירות קרבי. 

אחרי ההסדר עברתי ללמוד בכפר חב"ד בישיבה בראשות הגה"ח הרב יצחק גינזבורג שנפתחה שם (לתקופה קצרה) ואחרי כן עברתי למרכז הרב שם למדתי עיון אצל הרב מרדכי שטרנברג ובד בבד למדתי והשלמתי את לימודי הסמיכה של הרבנות הראשית.

אחרי נישואי עברנו לגור למשך כמה שנים בגבעה במדבר יהודה סמוך למצפה יריחו, ובאותה תקופה למדתי עיון בכולל ליטאי בנשיאות הגר"מ שפירא שליט"א.

לאחר מספר שנים זכינו לעבור לישוב בת עין (שם גרנו במשך 13 שנה) תוך לימוד בכולל שמעון הצדיק אצל הרב ישעיהו דורון שליט"א במשך 7 שנים , מסכתות שלמות בעיון.

בתשס"ו יצאנו לשליחות להודו (אני ואשתי ושלושה ילדינו שהיו לנו אז, כיום יש לנו שישה ילדים בפ"י ) במסגרת ארגון 'לב יהודי' להפגש באמת עם אחים קרובים ולקרבם לאבינו שבשמים , שהינו שם כחצי שנה , בערים המפי ודרמסלה,  וזכינו לארח מאות ואלפי מטיילים להפגש עמם באהבה ופתיחת הלב ולהשתדל להאיר להם את האור המיוחד של התורה, 

גם אחרי שחזרנו לארץ לבת עין, המשכנו בפעולות הקירוב- שיעורים שבתות חגים וכו'.

לפני כחמש שנים התחלתי ללמד בישיבת בת עין בתחילה את לימוד הבקיאות בגמרא ואחרי כן את לימודי הסמיכה לרבנות, חוץ מלימוד חסידות בעיקר ספרי רבנו הקדוש מוהר"ן מברסלב ותלמידיו 

ravnatan.webp

רב נתן גרינברג
ראש הישיבה

נתן גרינברג, יליד ברוקלין ניו-יורק, המוכר לכולם כ"רב נתן", עלה ארצה לאחר התיכון. לאחר שנה של לימוד בישיבה וטיולים בארץ, הרב נתן הצטרף לצה"ל, שם שירת כנהג טנק. עם סיום שירותו הצבאי חזר לעולם הישיבות וללימוד גמרא אינטנסיבי. הוא למד במשך שנים, תחילה בישיבת הר עציון ולאחר מכן בירושלים. הוא חש צורך בהשכלה רחבה יותר ולקח "הפסקה" מלימודי הישיבה כדי ללמוד לתואר שני בהיסטוריה יהודית בעת החדשה באוניברסיטה העברית.

 

בתקופה הזו הרב נתן נפגש עם עולם החסידות, והתחבר לרוחניות העשירה שהחסידות מציעה, ובעיקר לדרכו של רבי נחמן מברסלב. הוא מצא את משנתם ואת עבודתם הרוחנית של אדמו"רי החסידות, ובמיוחד את אלה של רבי נחמן מברסלב, מרתקות ומלאות תובנות עמוקות, והוא התעמק בלימודם ובמימושם, וחי שנים רבות בישיבות ובקהילות חסידיות. במקביל,  הרב נתן נשאר מחויב ומחובר לערכים ולגישות של החברה המודרנית. הרב נתן למד ולימד במשך שנים את הדרך שבה תורות אלה יכולות להוות מקור רלוונטי ומעשיר לגישת חיים יהודית עכשווית, מחוייבת ותוססת.

 

במשך השנים עבד הרב נתן כחקלאי, מדריך טיולים, מורה בתיכון ועסק בקירוב לפני שחזר ללהט  שתמיד הוביל אותו - ללמד תורה. לאחר קבלת ההסמכה לרבנות הרב נתן אשתו רות וילדיהם בילו שלוש שנים כשליחי הסוכנות היהודית בדרום קליפורניה. הם עבדו בצמוד עם ארגון הלל, הפדרציה היהודית והקהילות במפגשים עם בני נוער וסטודנטים יהודיים מנותקים בקמפוסים ומחוצה להם כדי לחברם ליהדות.

 

לאחר שיבתם מקליפורניה הקים הרב נתן את ישיבת בת עין (שם הוא מכהן כראש הישיבה עד היום) כמוסד חינוכי ישיבתי עם לימוד תורה ברמה גבוהה לקידום חזונו 

malachi.jpg

רב מלאכי רוזנברג
ר"מ בישיבה

מלאכי רוזנברג, בן 38, עוסק בחינוך כ13 שנים, בתוכניות לנוער ולבעלי תשובה. הוציא לאור וכותב ספרי חסידות.
natan,chaim,israel
nir
zvi
malachi
bruria,raz,rafael
bruria.webp

ברוריה שחם
מזכירה

ברוריה שחם נשואה ואם לארבעה ילדים

בעלת תואר ראשון בהוראת מדעים

תושבת אפרת

ברוריה בעלת ניסיון רב בעבודת מזכירות וניהול משרד והיא נותנת מענה לכלל הצרכים האדמיניסטרטיביים של הישיבה ושל תלמידי הישיב

ravraz.webp

הרב רז הרטמן
ר"מ בישיבה

לפני כ18 שנה הגיע לישיבת בת עין בחור צעיר, מוזיקאי מחונן, מחפש דרך. השנה זכינו שהרב רז הרטמן, מהבוגרים הראשונים של ישיבת בת עין, ממקימי קהילת "ואני תפילתי" בנחלאות, חוזר אלינו כר"מ בישיבה. הרב רז ילמד גמרא בבקיאות, ומחשבת ישראל.

הרב רז נולד בט"ו אייר תשל"ג למשפחה מסורתית, ישראלית, ששהתה לת'ופות בארה"ב. שם, בקליפורניה, הוא סיים תואר ראשון במוסיקה באוניברסיטת דרום קליפורניה

שם פגש בשני אנשים, ששינו את חייו. הרב שלמה קרליבך, והרב נתן גרינברג שהיה באותו זמן בשליחות בארה"ב. רז התחיל תהליך של חזרה בתשובה, התגייס לצבא ולאחר מכן הגיע לישיבת בת עין. שם למד במשך 6 שנים. הוא התחתן עם לאה טרילינג, והיום יש להם 7 ילדים.

הרב רז הוסמך לרבנות, בישיבה, ולפני 12 שנים עבר לגור בירושלים, בנחלאות. שם התחיל לכהן כרב הקהילה. בנוסף הרב מלמד בנשמת ובמדרשת שובה.

הוא זכה גם להיות תלמיד של הרב מנחם פרומן, הרב רז הוציא עד היום ארבעה אלבומים: שבת עולם, שובה, המקום שלי, ובאר מים חיים ביחד עם גבריאל גולדפדר.

rafael.JPG

הרב רפאל פדה
ר"מ בישיבה

נשוי עם 4 ילדים ומתגורר בכפר עציון, למד בירושלים שבין החומות בישיבת עטרת כהנים, בישיבת רעותא שבמושב כרמל ולאחר מכן בכולל רבנות שבישיבת גוש עציון. בנוסף, למד לימודי חינוך והוראה במכללת מורשת יעקב  ברחובות. בשנים האחרונות אני זוכה ללמוד וללמד כאן בבת עין מתוך אהבה גדולה למקום ולמקום ברוך הוא.

bottom of page